Fotopostup – Krabička na vreckovky | Drevená Dolina
+421/918 633 960

Fotopostup – Krabička na vreckovky

Potrebujeme: krabičku na vreckovky (alebo rôznu krabičku), bielu akrylovú farbu, štetec na natieranie farby, servítku, lepidlo na servítkovú techniku, štetec na lepenie a lakovanie a lak na záverečné prelakovanie

 

1. Pripravíme si pomôcky.

1.

2.Krabičku natrieme bielou akrylovou farbou, najlepšie minimálne 2x. Po uschnutí jemne prebrúsime brúsnym papierom zrnitosť 100 – 120.

2.

3.Oprášime a pripravíme si servítku. Oddelíme spodné 2 vrstvy tak, aby zostala len farebná vrchná vrstva s motívom. Krabičku natrieme lepidlom na vrchnej strane.

3.

4.Priložíme servítku na stred a jemne uhladíme prstami od stredu do strán. Potom si ju uhladíme aj štetcom namočeným v lepidle. Postupujeme od stredu do strán. Vytláčame tak vzduchové bubliny a uhládzame servítku. Pozor, ak je lepidla veľa, servítka sa môže roztrhnúť.

4.

5.Krabičku si preložíme na bok a nalepíme servítku rovnako aj na bočnú stranu. Okraje servítky necháme prečnievať. Keď uschne prvá bočná strana rovnako okrášlime aj druhú bočnú stranu.

5.

6.Keď sú všetky tri strany na krabičke suché, tak prečnievajúcu servítku obtrháme rukou a zvyšok servítky jemne zbrúsime brúsnym papierom zrnitosť 100 až 120. Ostanú nám krásne rovné hrany.

6. 6-2

7.Hotovú krabičku oprášime a prelakujeme lakom na nábytok alebo ak používame lepidlo s lakom na decoupage, tak aj s tým.

hotovo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>