Fotopostup – Kvetináč | Drevená Dolina
+421/918 633 960

Fotopostup – Kvetináč

Jar je v plnom prúde, prvé jarné kvietky nás tešia všade naokolo a my sa môžme potešiť krásnym kvetináčom podľa vlastnej fantázie na našom okne. Pridajte sa aj Vy, je to úplne jednoduché.

1. Pripravíme si pomôcky: kvetináč, akrylovú farbu, štetce, lak, antikovaciu pastu, hubku. V priebehu tvorenia som zmenila zámer a namiesto servítok som použila silikónové pečiatky, pečiatkovaciu farbu a akrylovú podložku.

kvetinac1

2. Kvetináč natrieme akrylovou farbou dva krát. Natrieme ho aj z vnútornej strany, aby sme ho mali pekný. Prebrúsime ho jemným brúsnym papierom a oprášime.

kvetinac2

3. Antikovaciu pastu si nanesieme na kúsok hubky. Jemne pretierame po okrajoch a rohoch. Vytvoríme tým starý ošúchaný vzhľad. Ak sa stane, že je niekde pasty viac ako sa nám páči, tak ju jemne prebrúsime.

kvetinac3

4.  Na akrylový blok si vyskladáme ornamenty alebo nápisy. Ja som si dala nápis VITAJTE,  musím ho ale poskladať na dva krát, keďže písmeno T a E mám len jedno. Môj akrylový blok používam veľmi často, je to na ňom aj patrične vidieť. Často používam akrylové farby, tie som ale pár krát nestihla umyť. Pečiatkovacie farby sú ľahšie umývateľné ako akrylové, tak Vám ich skôr odporúčam používať.

kvetinac4

5. Celý nápis je otlačený podľa mojej predstavy.

kvetinac5

6. Použila som aj ornamenty na rohy. Potom prestriekame nápis aj ornamenty lakom v spreji. Necháme pár minút zaschnúť a pretrieme celý kvetináč lakom. Bude chránený pred prachom a vlhkosťou.

kvetinac6

7. Kvetináč môžeme vystlať nepriepustnou fóliou. Napríklad igelitovou taškou a zasadiť si do neho kvietky. Nám v ňom pózuje fialka. V zime ho plánujem využiť na vianočné dekorácie. Určite aj Vám urobí radosť čokoľvek do neho dáte.

kvetinac7

8. Vitajte u nás. Zatiaľ nám kvetináč slúži ako dekorácia pred obchodom.

kvetinac8

 

 

2 Responses to Fotopostup – Kvetináč

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>